Doprava, logistika, poštovní služby

Naše advokátní kancelář vytvořila v pražské pobočce tým zkušených právníků, kteří poskytují specializované právní služby klientům z řad poskytovatelů i uživatelů služeb v oblasti dopravy, logistiky a poštovních služeb.

Naši advokáti disponují dlouholetými zkušenostmi s praktickým fungováním nákladní dopravy a zasílatelství (spedice) i s aplikací předpisů vnitrostátního a mezinárodního práva upravujících silniční, železniční, leteckou, námořní i kombinovanou nákladní dopravu.

Klientům nabízíme komplexní právní servis zahrnující mimo jiné poradenství při přípravě smluvní dokumentace a řešení otázek odpovědnosti a náhrady škody včetně problematiky pojištění. Samozřejmostí je zastupování v řízení před správními orgány, soudy i rozhodčími soudy v České republice a zprostředkování zastoupení v zahraničí.

Specializujeme se rovněž na celní a daňovou problematiku při dovozu a vývozu zboží včetně zastupování v soudních sporech s celní a daňovou správou. Úzce spolupracujeme s odborníky na celní deklaraci, jsme tedy schopni svým klientům zajistit i řešení praktických otázek celní deklarace a získání celních povolení.

Poskytujeme poradenství v oblasti dopravního pojištění při uzavírání pojistných smluv a řešení škodních událostí. Spolupracujeme se specializovanými pojišťovacími makléři, proto jsme schopni svým klientům poskytnout pomoc i při volbě pojištění pro konkrétní přepravu.

Naši advokáti se podíleli na realizaci řady logistických projektů, včetně komplexní logistické obsluhy výrobních závodů. Můžeme tedy nabídnout kvalifikované poradenství jak poskytovatelům logistických služeb, tak i jejich zákazníkům.

Dlouhodobě spolupracujeme s poskytovateli tradičních i inovativních poštovních služeb. Zvláštní pozornost věnujeme aplikaci zákona o poštovních službách na poskytovatele expresních a balíkových služeb, kde můžeme navíc nabídnout zkušenosti získané v rámci naší účasti na legislativním procesu.

Mezi naše klienty patří také provozovatelé e-shopů, kterým poskytujeme poradenství při přepravě zásilek a zejména při řešení otázek odpovědnosti za škodu na zásilce vzniklou v průběhu přepravy.

Našimi klienty jsou rovněž vlastníci a provozovatelé dráhy-vlečky, kterým poskytujeme komplexní právní poradenství včetně jednání s Drážním úřadem i SŽDC.

Naše advokátní kancelář je přidruženým členem Svazu spedice a logistiky České republiky.

Kontakt 

Zodpovědná osoba:
Mgr. Ing. Petr Lhotský
Tel.: +420 222 814 753
E-Mail: lhotsky@vfh.cz

VFH Vašíček a partneři s.r.o., advokátní kancelář, IČ:29307601, DIČ:CZ29307601, společnost zapsána v OR u Krajského soudu v Brně, oddíl C, sp. zn. 73100

O kanceláři . Náš tým . Kontakty . Cenová politika . Speciální nabídky . Publikační činnost . Kariéra . Naši partneři .